Perustiedot
| Rekisterinumero | JNH-965 |
| Vuosimalli | 2021 |
| Viimeisin katsastus | 26.11.2024 |
| Ajomäärä | 64000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | IONIQ 5 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 460 km |
| Akkukapasiteetti ** | 73,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 220,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Riku Sahonen
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva e (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Tuontiauto, tuontimaa Saksa (2024)
- SOH- arvo 97,7%
- Navigointijärjestelmä
- Vetokoukku
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- Kaistavahti
- Ratinlämmitys
- Adaptiivinen vakionopeudensäädin
- Puolinahkasisustus
- Sähköisesti säätyvät etupenkit
- Takapenkkirivi, liukuva
- Takapenkkirivin lämmitystoiminto
- Metalliväri harmaa
- Huoltokirja (viim. 48247km 8/25)
- LED-ajovalot
- 2 x kumit + 2 x erik.vanteet
- Tehokas 15W langaton älypuhelimen Qi-lataus jäähdytystoiminnolla x1
- Akun esilämmitys
- Lämpöpumppu
- Bluelink® -telematiikka (Sovelluksella ohjattava etälämmitys, latashallinta, ovien avaaminen/lukitus, Live-palvelut, Reittisuunnittelu)
- (V2L) virran ulosotto sisällä keskikonsolissa
- USB -datapistoke
- USB-latauspistoke edessä keskikonsolin sisällä
- USB-latauspistoke keskikonsolissa
- Automaattisesti esiin tulevat ovenkahvat
- Automaattinen ilmastointi
- AutoHold järjestelmä
- Drive Mode (eco, normal, sport)
- Monitoimiratti
- Isofix x2
- Sadetunnistin
- Pysäköintiavustin
- Avaimeton käynnistys
- Sähkötoiminen takaluukku
- Ajotietokone
- Kaukosäätöinen keskuslukitus
- Luistonestojärjestelmä
- Lukkiutumattomat jarrut (ABS)
- Sähkökäyttöiset ikkunat
- Sähköpeilit
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 26.11.2024 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 20.7.2021 |
| Vetopainot | 750 kg / 1600 kg |
| Teho (kW/hv) | 224 kw / 305 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2540 kg |
| Omapaino | 2095 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Soininkatu 3, RAISIO
Tätä ajoneuvoa myy
Hugo Larm
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;arm;o.l;hug
Teemu Tulonen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;one;tul;mu.;tee
Veeti Kortelainen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;tel;kor;ti.;vee
Jere Lineri
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;ine;e.l;jer
Tiia Vahlman
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;man;ahl;a.v;tii
Niklas Lakkapää
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;paa;kka;.la;las;nik
Riku Sahonen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;aho;u.s;rik
Matias Kallo
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;llo;.ka;ias;mat
Luca Giacoletto
Automyyjä FI | EN | SV | IT
.fi;ppi;jou;nta;/ri;tto;ole;iac;a.g;luc
Viivi Äikäs
Automyyjä FI | SV | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;aik;vi.;vii
Henri Elonen
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;elo;ri.;hen
Alex Uppa
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ppa;x.u;ale
Marko Hiltunen
Paikallisjohtaja
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;tun;hil;ko.;mar