Perustiedot
| Rekisterinumero | MPL-608 |
| Vuosimalli | 2024 |
| Ajomäärä | 45000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Sininen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | IONIQ 5 |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 507 km |
| Akkukapasiteetti ** | 77,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 220,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva e (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Takuu vuoteen 2029!
- Valmius ultranopealle 800V pikalataukselle
- Lämpöpumppu
- Akuston esilämmitys navigoitaessa pikalatausasemalle
- Akun lämmitys ja viilennys
- Adaptiivinen vakionopeudensäädin
- Smart Sense -turvajärjestelmät
- Kaistallapitoavustin
- Kaukovaloautomatiikka
- Moottoritieavustin
- Katvealueen törmäyksenvälttämisavustin
- Risteävän liikenteen törmäyksenvälttämisavustin peruutettaessa
- Törmäyksen välttämisavustin autojen, jalankulkijoiden ja pyöräilijöiden tunnistuksella
- eCall - automaattinen hätäpuhelujärjestelmä
- Kuljettajan vireystilan valvonta
- Automaattinen kaksivyöhykkeinen ilmastointi
- Nahkaverhoiltu lämmitettävä ohjauspyörä
- Lämmitetyt etuistuimet
- Kuljettajan ja matkustajan Aircell -tyyppinen ristiselän tuen säätö
- Lämmitetyt takaistuimet
- Lämmitettävä takalasi
- Sävytetyt ja UV-suojatut tuulilasi ja etusivulasit
- Akustisella kalvolla äänieristetty tuulilasi
- Laminoidut etu- ja takaikkunat
- Tummennetut takaikkunat
- Peruutuskamera ja tutka
- Vetokoukku
- Liukuva takapenkki, manuaalisesti säädettävä
- 60:40-suhteessa taitettava takaistuin
- Sähkötoiminen takaluukku automaattisella avaustoiminnolla ja esisäädettävällä avauskorkeudella
- Kahdet renkaat ja vanteet
- ISOFIX kiinnityspisteet takana
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 22.11.2023 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 22.11.2023 |
| Vetopainot | 750 kg / 1600 kg |
| Teho (kW/hv) | 168 kw / 228 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2450 kg |
| Omapaino | 2010 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Veckjärventie 5, PORVOO
Tätä ajoneuvoa myy
Sebastian Kontuniemi
Automyyjä FI | SV | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;mi/;nie;ntu;.ko;ian;ast;seb
Petrit Dumani
Automyyjä FI | EN | AL
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;man;.du;rit;pet
Tiia Carlstedt
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;dt/;ste;arl;a.c;tii
Aino Asikainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;sik;o.a;ain
Kasper Pihlström
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;m/r;tro;hls;.pi;per;kas
Milad Amiri
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;ami;ad.;mil
Leevi Paananen
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nan;paa;vi.;lee
Daniel Lindlöf
Automyyjä
fi;pi.;oup;taj;rin;of/;ndl;.li;iel;dan
Jonas Oljemark
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;rk/;ema;olj;as.;jon
Tuukka Turunen
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;run;.tu;kka;tuu
Antti Hautala
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;tal;hau;ti.;ant
Petri Nurmi
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;mi/;nur;ri.;pet