Perustiedot
| Rekisterinumero | SOU-822 |
| Vuosimalli | 2017 |
| Viimeisin katsastus | 9.4.2026 |
| Ajomäärä | 119000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | E |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 33 km |
| Akkukapasiteetti ** | 6,2 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,6 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Tomi Jakobsson
Myyntipäällikkö FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Sähköinen huoltokirja (viim. 2026 117 tkm)
- Vaihteisto: 9-vaihteinen automaattivaihteisto, Direct Select -valitsinvipu ja ohjauspyörän vaihdevivut
- 2 x renkaat aluvanteilla
- Sähkötoiminen lisälämmitin
- 2 x Avain
- Vetokoukku
- 357 Garmin Map Pilot -navigointijärjestelmä
- Nahka/Alcantra sisusta
- Sähkötoimiset etupenkit 3:lla muistipaikalla
- Ambiente sisävalaistus
- Metalliväri
- Aktiivinen pysäköintiavustin, sis. Parkpilot-pysäköintitutkat edessä ja takana
- Peruutuskamera
- Panoraamakattoluukku
- Distronic-vakionopeussäädin ja säädettävä Speedtronic-nopeusrajoitin
- Digimittaristo
- Thermatic-ilmastointiautomatiikka, 2-vyöhykkeinen
- Etuistuinten mukavuuspaketti sis. etuistuinten istuinosan etureunan sähkötoimisen korkeussäädön, istuinosan pneumaattisen pituussäädön sekä ristiseläntuen 4-suuntaisen sähkösäädön
- P14 Avantgarde sisätilan paketti, vaihdettavissa lisähintaan P22 Exclusive sisätilan pakettiin
- Peilipaketti
- Säilytystilapaketti
- Night-paketti
- Pysäköintipaketti (peruutuskameran, pysäköintitutkat edessä ja takana) sis. peruutuskamera (218) ja aktiivinen pysäköintiavustin, sis. Parkpilot-pysäköintitutkat edessä ja takana (235)
- Teknologia-paketti
- Isofix-lastenistuinkiinnikkeet takaistuimella
- AMG-line ulko ja sisäpaketti
- Etuistuinlämmitys
- Dynamic Select ajodynamiikan säätö
- Liikennemerkki avustin
- Aktiivinen jarruavustin
- Aktiivinen kaista-avustin
- Aktiivinen katveavustin
- Ajovaloautomatiikka
- Ajovalojen automaattinen korkeudensäätö
- LED High Performance -ajovalot
- Kotilatauskaapeli - Schuko
- Antenni integroitu takalasiin
- Kommunikaatiomoduuli (3G) Mercedes me connect -palvelujen käyttöön
- Live Traffic Information-valmius
- Mercedes-Benz Link esivalmius
- Remote Online, valmius Mercedes me -palveluiden käyttöön, arviolta 12/2016 alkaen
- Yleispuhelinpaketti, valmius Bluetooth-moduleille ja puhelinmallikohtaiselle pidikkeelle, sisältää handsfree-toiminnon ja kattoantennin.
- Mercedes me –palvelut
- Radio-ohjattu keskuslukitus, elektroninen virta-avain
- 2 USB-liitäntää takatilassa
- Burmester Surround-Soundsystem
- Head-up-Display -heijastusnäyttö
- Touchpad-kosketuslevy monitoimisäätimen kanssa
- Widescreen Cockpit, 12,3-tuuman mittaristonäyttö
- Keyless-Go, avaimeton järjestelmä
- Takaluukun mukavuussulkeminen
- ECO Start-Stop-toiminto
- Latauskaapeli (4m, mode 2, spiraali) tilapäiskäyttöön kotitalouden kaksinapaiselle 230 V:n pistorasialle
- Ajotietokone ja 7-tuumainen värillinen monitoiminäyttö mittaristossa
- Huoltonäyttö Assyst Plus
- ESP-ajovakauden hallintajärjestelmä
- Monitoimiohjauspyörä kolmipuolainen, nappanahkaverhoiltu
- Sadetunnistin
- Hansikaslokero, ilmastoitu, valaistu
- Etuovien kynnyslistoissa valaistu Mercedes-Benz-teksti
- Sisäkattoverhous designo Dinamica-mikrokuitu, musta
- AMG Line sisätila
- AMG Line ulkopuoli
- Rengaspaineen valvontajärjestelmä
- Attention Assist -vireystilan avustin
- Pre-Safe (ennakoiva turvallisuusjärjestelmä)
- Katveavustin
- Sähkötoimiset lasinnostimet (4 kpl)
- Ovien sulkemisavustin (imuovet)
- Active Distance Assist DISTRONIC
- Tuonti-auto, tuontimaa Saksa(vuosi)
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 16.4.2022 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 30.10.2017 |
| Vetopainot | 750 kg / 2100 kg |
| Kuutiotilavuus | 1991 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 155 kw / 211 hv |
| CO₂-päästöt | 57 g / km |
| Kokonaismassa | 2565 kg |
| Omapaino | 1925 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar