Perustiedot
| Rekisterinumero | A008878 |
| Vuosimalli | 2022 |
| Ajomäärä | 112000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EQS |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 739 km |
| Akkukapasiteetti ** | 108,4 kWh |
| Suurin latausteho ** | 200,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Merkkiliikkeen huoltohistoria (viimeisin huolto 88tkm 4/2025)
- Obsidianinmusta metalliväri
- DISTRONIC-etäisyysvakionopeussäädin
- 360° kamera
- Advanced Sound System (11 kaiutinta, kokonaisteho 225 W)
- AIRMATIC-ilmajousitus
- Nelipyöräohjaus, 4.5° ohjauskulmasäätö
- Digital Light -ajovalot
- Valonauha edessä
- Penkinlämmittimet edessä
- Nahkaverhoilu, musta/avaruudenharmaa
- Luxury mukavuuspääntuet takana
- Sähkösäätöiset etuistuimet
- Etuistuimet muistipaikoilla
- Panoraamakattoluukku
- Keyless-Go -avaimeton järjestelmä
- Tunnelmavalaistus
- Kaistavahti
- Navigointijärjestelmä
- Apple CarPlay / Android Auto
- 11 kW sisäinen laturi, vaihtovirta (AC)
- 200 kW pikalatausliitäntä, tasavirta (DC)
- Lämpösäteilyä vaimentavat erikoistummennetut takalasi ja takaovien lasit
- Langaton latausjärjestelmä mobiililaitteille edessä
- Sisäkatto, musta kangasverhoilu
- EASY-PACK -takaluukku
- Liikennemerkkiavustin
- Sähkösäätöiset peilit
- Sähkökäyttöiset ikkunat edessä ja takana
- Animaatioiden projisointi
- Ympäristövalaistus, ulkopeilien alapinnoista projisoitu MB-tähti
- Kevytmetallivanteet, 20-tuumaiset, 5-puolaiset, korkeakiiltoinen musta
- Tuontiauto, tuontimaa Saksa (2026)
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Käyttöönottopäivämäärä | 3.5.2022 |
| Teho (kW/hv) | 245 kw / 333 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3025 kg |
| Omapaino | 2480 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Sorastajantie 4, JYVÄSKYLÄ
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Salminen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;min;sal;ti.;mat
Mikael Rajala
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;jal;.ra;ael;mik
Jiri Sjöman
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;an/;jom;i.s;jir
Kalle Ek
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ek/;le.;kal
Atte Kukonlehto
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;hto;nle;uko;e.k;att
Atte Suoranta
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;uor;e.s;att
Petteri Suomalainen
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;ala;uom;i.s;ter;pet
Alex Gustafsson
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;son;afs;ust;x.g;ale
Miikka Niininen
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ini;.ni;kka;mii
Severi Mäkinen
Sisäänostaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;kin;.ma;eri;sev
Mika Penttinen
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;tin;ent;a.p;mik
Mikko Vattuaho
Paikallisjohtaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ho/;tua;vat;ko.;mik