Perustiedot
| Rekisterinumero | RVX-235 |
| Vuosimalli | 2019 |
| Viimeisin katsastus | 18.5.2026 |
| Ajomäärä | 176000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Hybridi |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | RAV4 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 6 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Adaptiivinen vakionopeussäädin
- Älykäs mukautuva vakionopeussäädin (ACC-i), kaikki nopeudet
- Automaattinen kaksialueinen ilmastointi
- Peruutuskamera opastinviivoin mediakeskuksen näytöllä
- Pysäköintitutka takana
- 60:40 -suhteessa kaadettavat takaistuimen selkänojat
- ISOFIX -kiinnityspisteet (takaistuimella)
- Kuljettajan istuimen korkeuden säätö
- Lehtitasku matkustajan istuimen selkänojassa
- VSC-ajonvakautusjärjestelmä perävaunun vakautusominaisuudella (TSC)
- Etuistuinten lämmitys
- Takamatkustamon ilmastointisuulakkeet
- Etu- ja takamatkustajien ikkunaturvatyynyt
- Kuljettajan ja matkustajan etuturvatyynyt
- Kuljettajan ja matkustajan sivuturvatyynyt
- Kuljettajan polviturvatyyny
- Aux-in- ja kolme USB-liitäntää edessä, kaksi USB-liitäntää takana
- Bluetooth® -puhelimen puhelu- ja musiikkitoimintojen käyttö kosketusnäytöltä
- Ohjauspyörän korkeuden säätö ja etäisyyden säätö
- Audion, kaistanpitoavustimen ja vakionopeussäätimen painikkeet ohjauspyörässä
- Mittariston värillinen 7" TFT-monitoiminäyttö ajotilan mukaan muuttuvalla grafiikalla
- Radio ja kuusi kaiutinta
- Toyota Touch 2 -mediakeskus 8" kosketusnäytöllä
- Ajotilan valintapainikkeet (Eco/Normal/Sport)
- Hybridijärjestelmän voimankäytön mittari
- Kattokiskot
- Lämmittettävä tuulilasin alareuna
- Sähkötoimiset ikkunannostimet kiilautumisenestolla edessä ja takana
- Takalasinpyyhin tihkutoiminnolla
- Tuulilasinpesunesteen alhaisen määrän varoitin
- Tuulilasinpyyhkimien sadetunnistin
- Kauko-ohjattava keskuslukitus
- Smart Start -avaimeton käynnistysjärjestelmä
- Nahkapäällysteinen ohjauspyörä ja vaihteenvalitsimen pää
- Käännettävä kaksikäyttöinen tavaratilan pohjalevy
- Käännettävä tavaratilan pohjalevy vettä hylkivällä pintamateriaalilla
- Tavaratilan näkösuojaverho
- Ajonestolaite
- Kaistavahti ohjausavustimella (LDA)
- Liikennemerkkien tunnistus (RSA)
- Pre-Collision -turvallisuusjärjestelmä (PCS)
- Turvakori
- Törmäyksissä kokoonpainuva ohjauspylväs ja jarrupolkimen tuenta
- Törmäysenergiaa sitova korin ja puskureiden rakenne
- Takaovien lapsilukot
- Automaattisesti tummentuva taustapeili
- Hansikaslokero (tilavuus 5,9 litraa)
- Kattokonsolin aurinkolasikotelo
- Mukitelineet 2 kpl edessä ja 2 kpl takana
- Ovien pullotaskut 4 kpl
- Harmaa sisäkaton verhoilu
- Hopeanväriset kojelaudan ja ovien koristelistat
- Kangasverhoilu
- Tekstiilimatot
- Ajovalojen automaattinen korkeuden säätö
- Ajovalojen Follow me home -saattovalotoiminto
- Ajovalojen pesurit
- Automaattisesti kytkeytyvät ajovalot hämärätunnistimella
- Automaattiset kaukovalot (AHB)
- Jarruvalojen hätäjarrutustoiminto
- LED-ajovalot (lyhyet ja pitkät valot, heijastintyyppiset)
- LED-päiväajovalot edessä ja takana
- LED-suuntavilkut ulkopeileissä
- Sumuvalot edessä ja takana
- Hopeanväriset alleajosuojat etu- ja takapuskurissa
- Korikehikossa suurlujuuselementtejä
- Korinväriset ovenkahvat
- Muodonmuutosta torjuva matkustamo
- Pakoputkiston kaksi ulostuloa
- Sivuikkunoiden krominväriset listat
- Takaspoileri
- Kevytmetallivanteet, 17", hopean väriset
- Rengaskoko 225/65R17
- Rengaspaineiden varoitusjärjestelmä (TPWS)
- Väliaikaiskäyttöön soveltuva varapyörä ja tunkki
- ABS, EBD ja BA
- Mäkilähtöavustin (HAC)
- Sähkötoiminen käsijarru hold-toiminnolla
- Automaattisesti koria vasten taittuvat ja lämmitettävät sivupeilit sähkösäädöin
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 19.6.2024 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 9.4.2019 |
| Vetopainot | 750 kg / 1650 kg |
| Kuutiotilavuus | 2487 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 163 kw / 222 hv |
| CO₂-päästöt | 128 g / km |
| Kokonaismassa | 2225 kg |
| Omapaino | 1732 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Muuralankuja 4, KOTKA
Tätä ajoneuvoa myy
Sari Tarvainen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;arv;i.t;sar
Valtteri Järvimäki
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;aki;vim;jar;ri.;tte;val
Joni Kuntsi
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;si/;unt;i.k;jon
Pasi Rahkonen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;one;ahk;i.r;pas
Anton Vanhala
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;hal;van;on.;ant
Jani Hokkanen
Vastuumyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;okk;i.h;jan
Julius Jalonen
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lon;.ja;ius;jul
Roy Suni
Paikallisjohtaja FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ni/;.su;roy