Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | XTT-767 |
| Vuosimalli | 2023 |
| Ajomäärä | 112000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | XC40 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 425 km |
| Akkukapasiteetti ** | 69,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 150,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Eevert Peltokorpi
Vastuumyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Keyless avaimeton sisäänkäynti
- 2x renkaat 2x vanteet
- Liikennemerkkien tunnistusjärjestelmä
- Carplay
- Ohjauspyörän lämmitys
- Ilmalämpöpumppu
- Adaptiivinen vakionopeudensäädin ajoavustimella
- BLISS kuolleenkulman varoitin
- Pysäköintikamera taakse (790)
- Pysäköintitutka taakse ja eteen (691)
- Automaattinen ilmastointi ECC
- Ajovakaudenhallintajärjestelmä ESC
- Korkeajänniteakku, kokonaiskapasiteetti 70 kWh
- Etuistuimien reisituen säätö (1046)
- Etuistuimien sähköinen ristiseläntuen säätö 4-suuntaan (212)
- Kuljettajan istuimen kallistuksen ja korkeuden säätö
- Lämmitettävä takaistuin, reunapaikat (752)
- Lämmitettävät etuistuimet
- Aktiivinen kaistallapitoavustin
- Sadetunnistin
- Etumatkustajan turvatyynyn poiskytkentä
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Kuljettajan polviturvatyyny
- Hätäjarrutustehostin EBA
- Safety Assistance (City Safety)
- Automaattisesti himmenevät ulkopeilit ja taustapeili (169)
- Sähkötoimiset ja -lämmitteiset ulkopeilit
- Ohjauspyörän korkeus- ja syvyyssäätö
- Mäkilähtöavustin
- Bluetooth-järjestelmä
- Digitaalinen käyttöopas
- Induktiolataus älypuhelimelle keskikonsolissa (918)
- USB Type C -liitäntä takaistuimella 2 kpl
- Volvo On Call
- Google Automotive Services
- Audio High Performance 9,3" kosketusnäytöllä
- Digital Audio Broadcasting (DAB)
- Sähkötoiminen takaluukku
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 27.2.2026 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 16.5.2023 |
| Vetopainot | 750 kg / 1500 kg |
| Teho (kW/hv) | 170 kw / 231 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2480 kg |
| Omapaino | 2051 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kempeleentie 4, OULU
Tätä ajoneuvoa myy
Veeti Leskelä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kel;les;ti.;vee
Niila Göös
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;goo;la.;nii
Jesse Mäntylä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;tyl;man;se.;jes
Tuukka Tasala
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;sal;.ta;kka;tuu
Lauri Helin
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;in/;hel;ri.;lau
Antti Valkama
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kam;val;ti.;ant
Sami Partanen
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;art;i.p;sam
Eevert Peltokorpi
Vastuumyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;pi/;kor;lto;.pe;ert;eev
Juho Heikkilä
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kil;eik;o.h;juh
Tuukka Manninen
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nni;.ma;kka;tuu
Antti Heinola
Paikallisjohtaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;nol;hei;ti.;ant