Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 2 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä se on, Ford Puma Gen-E, sähköauto joka vie sinut kesäseikkailuihin kuin siivillä! Tämä uutuus on ajamaton ja vähäpäästöinen, joten voit huristella huoletta. Automaattivaihteisto tekee ajosta vaivatonta, ja 364 km sähköinen kantama takaa pitkätkin reissut ilman lataushuolia. Adaptiivinen vakionopeudensäädin ja LED-ajovalot tekevät matkasta sujuvaa ja turvallista. Kirsikkana kakun päällä, kahdet renkaat varmistavat, että olet valmis kaikkiin keleihin. Jos tämä Puma-mallin Ford voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | LTL-359 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 1000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Frozen White |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Puma Gen-E |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 364 km |
| Akkukapasiteetti ** | 43,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 100,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- TÄHÄN AUTOON RAHOITUSTARJOUS 1.0 % + KULUT. (maksimissaan 60 kk. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Tarkista kampanjan tarkemmat ehdot myyjältä.
- * Juhlavuoden etuna: 5 vuoden liikkumisturva ja 5 vuoden takuu
- YHTEYDENOTOT: Sami Syväjärvi 040-486 3531
- Aleksanteri Pakka 040-507 9800
- Tehdastakuu voimassa 1/2031 tai 100tkm:n asti, Korkeajännite akulla 1/2034 tai 160tkm:n asti
- Väri: Frozen White
- 18" ja 17" Kevytmetallivanteet, 2x Renkaat
- Adaptiiviset häikäisemättömät Matrix LED -ajovalot kaukovaloautomatiikalla, LED-takavalot
- Driver Assistance Pack: Aktiivinen vakionopeudensäädin ajolinja-avustimella - BLIS, Törmäyksenestoavustin tutkalla ja kameralla, 360 asteen kamerajärjestelmä, Peruutusjarruavustin, Sähköisesti säädettävät ja taitettavat ulkopeilit, maavalot Puma-logolla
- Peruutuskamera
- Parkkitutka-anturit edessä ja takana
- Takaluukku - Handsfree
- Ford KeyFree avaimeton käynnistys ja lukitus
- FordPass Connect -modeemi (ovien avaus ja lukitus sekä auton käynnistäminen yms. matkapuhelinsovelluksen kautta, FordPass App)
- 12" kosketusvärinäyttö, Navigointijärjestelmä, Suomenkielinen Ford SYNC 4 tietoviihdejärjestelmä, Apple CarPlay & Android Auto
- 12,8" digitaalinen mittaristo
- Lämmitettävä ohjauspyörä, Sensico-verhoilulla
- Lämmitettävä tuulilasi
- Kaksialueinen automaatti-ilmastointi
- Tummennetut takaikkunat
- Osittainen Sensico-verhoilu Neo Suede -kangasosilla ja harmailla tikkauksilla
- Älypuhelimen langaton latausalusta keskikonsolin etuosassa
- Akun esilämmitys navigoitaessa pikalatausasemalle
- Esilämmitys ja lataus liikkeelle lähdön ajastustoiminnolla
- Sähkövastuslämmitin
- Tukee vaihtovirta- ja tasavirtalatausta
- Yhdellä polkimella ajo
- Gigabox -säilytystila takakontissa
- Etutavaratila - Frunk
- Kaistavahti, Kaistanpitoavustin
- Kuljettajan vireystilan valvonta
- Törmäyksenestoavustin, Törmäyksen väistöavustin
- Ohjaamon tunnelmavalaistus kojelaudassa
- ISOFIX kiinnitysvalmius lastenistuimia varten (takaistuimien reunapaikat)
- ESP - Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä, sisältää luistoneston ja hätäjarruassistentin
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 30.1.2026 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 30.1.2026 |
| Vetopainot | 750 kg / 750 kg |
| Teho (kW/hv) | 124 kw / 169 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2015 kg |
| Omapaino | 1575 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy