Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 15 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Dethleffs Globe S -mallin matkailuauto tarjoaa mukavuutta ja käytännöllisyyttä kesän seikkailuihin. Tämä Suomessa rekisteröity ajoneuvo on varustettu kahdella rengassarjalla, mikä tekee siitä sopivan eri sääolosuhteisiin. Moottorilämmitin auttaa kylminä aamuina, ja ohjaamon ilmastointi pitää sisätilat miellyttävän viileinä kesähelteillä. Peruutuskamera helpottaa pysäköintiä, ja Alde-lämmitys sekä lattialämmitys tuovat lisämukavuutta. Jos tämä Dethleffs Globe S voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | XNA-811 |
| Vuosimalli | 2013 |
| Viimeisin katsastus | 22.9.2025 |
| Ajomäärä | 110000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | GLOBE S |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 4 henkilöä |
| Vuodepaikat | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus kuluttaja-asiakkaille. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva Caravan ( 1 vuosi / 20000km tai 2 vuotta / 40000km )
- TÄMÄ AUTO ON LAATUTARKASTETTU (kaasulaitteiden koeponnistukset/tiiveystarkastettu/laitetestaukset)
- Suomi-auto
- Puoli-integroitu
- Huoltomuistio (jakohihna vaihdettu 02/22 74tkm)
- Kahdet renkaat
- Kahdet vanteet
- Lohkolämmitin/Moottorilämmitin
- Vakionopeudensäädin
- Sähköikkunat
- Kääntyvät penkit
- Ohjaamon / asuintilan välinen verho
- Ohjaamon ilmastointi
- Peruutuskamera
- Alde + lattialämmitys
- Kattoluukut
- Pöytä
- Erillisvuoteet takana
- TV-teline
- Keittiö
- Jääkappi + pakastelokero
- Liesi
- WC + suihku
- Pyöräteline
- Markiisi
- Pituus: 6976mm
- Leveys: 2325mm
- Korkeus: 2670mm
- Omamassa: 2705 kg
- Kokonaismassa: 3499 kg
- Rekisteröity 4:lle
- B-kortilla saa ajaa
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 10.4.2013 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 10.4.2013 |
| Vetopainot | 750 kg / 2000 kg |
| Kuutiotilavuus | 2287 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 96 kw / 131 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3499 kg |
| Omapaino | 2705 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Muuralankuja 4, KOTKA