Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä olisi vähän ajettu Fiesta-mallin Ford, joka on valmiina kesän seikkailuihin! Tämä 2016 viistoperä on varustettu automaattivaihteistolla ja tarjoaa mukavuutta automaatti-ilmastoinnilla sekä vakionopeudensäätimellä. Lämmitettävä tuulilasi ja moottorilämmitin pitävät huolen, että talven kylmätkään eivät yllätä. Nahkaverhoiltu ohjauspyörä tuo ripauksen luksusta arkeen. Ja mikä parasta, tämä bensiinikäyttöinen kaunokainen on vähäpäästöinen! Jos tämä Ford Fiesta voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | XMZ-345 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 22.8.2025 |
| Ajomäärä | 69000 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Fiesta |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 7 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 5 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Topi Kutvonen
Automyyjä FI | SV | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- KOHTUULLISESTI AJETTU AUTOMAATTIVAIHTEINEN FIESTA MUKAVILLA VARUSTEILLA!!
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva Lite (1 vuosi / 20000 km) - kysy lisää myyjiltämme!
- Aj. 69 tkm
- Automaatti
- 2. omistajaa
- Suomi-auto
- Huoltokirja - jakohihna vaihdettu 1/2026 ajomäärässä 64tkm
- Automaatti-ilmastointi
- Vakionopeudensäädin
- Nahkaverhoiltu ohjauspyörä
- Radio / CD / AUX / Bluetooth- soitin
- ESP - Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä sisältää luistoneston ja hätäjarruassistentin
- Sähkösäätöiset sivupeilit- ja lasit
- Lämmitettävä tuulilasi
- Istuinlämmittimet etuistuimissa
- Moottorilämmitin sisäpistokkeella
- Kesärenkaat 15" Fordin aluvanteilla
- Nastarenkaat 14" Fordin aluvanteilla
- Sumuvalot
- Mattosarja
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 2.12.2016 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 2.12.2016 |
| Vetopainot | 560 kg / 900 kg |
| Kuutiotilavuus | 998 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 74 kw / 101 hv |
| CO₂-päästöt | 114 g / km |
| Kokonaismassa | 1575 kg |
| Omapaino | 1121 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kistolantie 3, VANTAA
Tätä ajoneuvoa myy