Perustiedot
| Rekisterinumero | MPA-999 |
| Vuosimalli | 2023 |
| Ajomäärä | 75000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Born |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 416 km |
| Akkukapasiteetti ** | 62,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 120,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva e (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- 1. Omisteinen Suomi-Auto
- Akkutesti tehty 94,8/100
- Akkutakuu 8 v / 160tkm - kumpi täyttyy ensiksi (uudesta)
- 2x Renkaat, 2x Vanteet
- Alumiinivanteet kesä- ja talvirenkaissa
- Asiointilatauskaapeli - Type 2
- Kotilatauskaapeli - Schuko
- 2 x Avain
- Adaptiivinen/Mukautuva vakionopeudensäädin (ACC)
- Älypuhelimen integrointi (Apple CarPlay & Android Auto)
- Road Sign Information (liikennemerkkitunnistus)
- Keyless Go - avaimeton kulku ja käynnistys
- Sähköauton ilmalämpöpumppu
- Penkinlämmittimet edessä
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Sähkösäätöiset peilit
- Sähkökäyttöiset ikkunat edessä ja takana
- Adaptiiviset ajovalot
- Automaattiset ajovalot
- Kaukovaloavustin
- Kaistavahti
- Liikennemerkkien tunnistus
- Pysäköintitutkat eteen ja taakse
- Peruutuskamera
- USB-liitäntä
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
- Avaimeton sisäänkäynti
- Avaimeton käynnistys
- Digimittaristo
- Urheiluohjauspyörä
- Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
- Isofix-kiinnitysjärjestelmä lastenistuimille
- Navi System audio- ja navigointijärjestelmä 12" värikosketusnäytöllä, USB C -liitäntä edessä ja takana (takana vain lataus)
- Pysäköintitutka edessä ja takana
- Climatronic kaksialueinen automaattinen ilmastointi
- CUPRA bucket seat -erikoisurheiluistuimet, kangasverhoilu, istuimen keskiosa SEAQUAL-kierrätysmateriaalista
- Keskikyynärnoja edessä
- Ennakoiva mukautuva vakionopeudensäädin ACC
- Sadetunnistin ja automaattisesti himmenevä taustapeili
- Turvatyyny kuljettajalla ja etumatkustajalla, sivuturvatyynyt edessä, turvaverhot edessä ja takana, keskiturvatyyny edessä
- Urheilullinen lämmitettävä CUPRA-monitoimiohjauspyörä satellittikytkimin
- CUPRA Digital Cockpit digitaalinen mittaristo 5.3"
- CUPRA Drive Profile ajoprofiilin valinta
- Latausteho AC 11 kW (3 x 16A)
- Maksimilatausteho DC 120 kW (maksimiteho akun varauksen ollessa alle 30 %)
- Mode 3 latauskaapeli sekä Type 2 - Suko -tilapäislatauslaite 1,8 kW
- CUPRA Connect -palvelut (veloituksetta 36 kk)
- Full Link älypuhelimen peilaus (MirrorLink, Apple CarPlay, Android Auto)
- Älypuhelimen langaton lataus (vaatii puhelimelta Qi-standardin tuen), Car2X-parviälytoiminto
- 5 kaiutinta edessä (tuotantoviikosta 32/2023 alkaen yhteensä 7 kaiutinta)
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 22.8.2023 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 22.8.2023 |
| Teho (kW/hv) | 170 kw / 231 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2280 kg |
| Omapaino | 1838 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Emmi Hämäläinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;ama;i.h;emm
Pepe Skog
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kog;e.s;pep
Jukka Seppälä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;pal;sep;ka.;juk
Henri Pirkkalainen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lai;kka;pir;ri.;hen
Jani Pahla
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;jan
Sebastian Ehro
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ro/;.eh;ian;ast;seb
Arttu Syrjänen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;jan;syr;tu.;art
Sami Ore
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;re/;i.o;sam
Aleksi Salminen
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lmi;.sa;ksi;ale
Toni Pahla
Automyyjä, sähköautoasiantuntija FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ahl;i.p;ton
Jari Ranta
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;i.r;jar
Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lev;asi;i.v;jan
Kaarlo Nieminen
Vastuumyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;emi;.ni;rlo;kaa
Jani Rouvali
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ali;ouv;i.r;jan
Ossi Majava
Sisäänostaja
fi;pi.;oup;taj;rin;va/;aja;i.m;oss
Topi Uusimäki
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;mak;usi;i.u;top
Harri Ijäs
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;ija;ri.;har
Antti Peltonen
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ton;pel;ti.;ant
Ari Hallikas
Paikallisjohtaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kas;lli;.ha;ari