Perustiedot
| Rekisterinumero | FMB-286 |
| Vuosimalli | 2016 |
| Viimeisin katsastus | 12.6.2025 |
| Ajomäärä | 62000 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Punainen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Fiesta |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 7 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 5 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva Lite (1 vuosi / 20000 km)
- 1 om.
- SUOMI-auto
- Merkkiliikkeen huoltokirja, viim. 58tkm 10/25 (jakopää 62tkm 5/26 HUOM. monimerkkikorjaamolla)
- 2 x renkaat + 2 x erik.vanteet
- Vakionopeudensäädin
- Cool & Sound Pack: Automaatti-ilmastointi EATC, Audio 11: Radio/CD, Ford SYNC, Handsfree Bluetooth englanninkielisellä ääniohjauksella, Ford-hätäaputoiminto, 3,5" monitoiminäyttö, USB ja Aux-in-pistokkeet, kaukosäädin ohjauspyörässä, 6 kaiutinta (4-etu ja 2-takakaiutinta)
- Lämmitettävä tuulilasi
- Metalliväri, punainen
- Etuistuimet - Lämmitettävät, 2-portainen lämpötilan säätö
- Takaistuimet - 60/40 suhteessa jaettava selkänoja
- Etuistuimet - Comfort-muotoillut
- Istuimet - ISOFIX kiinnitysvalmius lastenistuimia varten
- ESP - Elektroninen ajovakauden hallintajärjestelmä sisältää luistoneston ja hätäjarruassistentin
- Ajotietokone
- Audio - Radio/CD, 2-rivinen monitoiminäyttö keskikonsolissa, kaukosäätöpainikkeet ohjauspyörässä, MP3-yhteensopiva, USB-pistoke keskikonsolissa, 6 kaiutinta (4 etu- ja 2 takakaiutinta)
- Keskuslukitus - Kauko-ohjattava
- IPS - Turvajärjestelmä (Intelligent Protection System)
- LED huomiovalot - Päiväajovalot
- Kevytmetallivanteet - 15" 5x2-puolaiset, renkaat 195/50
- Ikkunat - Edessä sähkötoimiset, kuljettajan ikkuna yhdella painalluksella ylös/alas
- Ulkopeilit - Lämmitettävät, korinväriset kotelot, lähestymisvalot ja integroidut suuntavilkut
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 30.6.2016 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 30.6.2016 |
| Vetopainot | 560 kg / 900 kg |
| Kuutiotilavuus | 998 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 74 kw / 101 hv |
| CO₂-päästöt | 114 g / km |
| Kokonaismassa | 1575 kg |
| Omapaino | 1121 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Soininkatu 3, RAISIO
Tätä ajoneuvoa myy
Hugo Larm
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;arm;o.l;hug
Teemu Tulonen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;one;tul;mu.;tee
Veeti Kortelainen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;tel;kor;ti.;vee
Jere Lineri
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;ine;e.l;jer
Tiia Vahlman
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;man;ahl;a.v;tii
Niklas Lakkapää
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;paa;kka;.la;las;nik
Riku Sahonen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;aho;u.s;rik
Matias Kallo
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;llo;.ka;ias;mat
Luca Giacoletto
Automyyjä FI | EN | SV | IT
.fi;ppi;jou;nta;/ri;tto;ole;iac;a.g;luc
Viivi Äikäs
Automyyjä FI | SV | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;aik;vi.;vii
Henri Elonen
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;elo;ri.;hen
Alex Uppa
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ppa;x.u;ale
Marko Hiltunen
Paikallisjohtaja
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;tun;hil;ko.;mar