Perustiedot
| Rekisterinumero | N140396 |
| Vuosimalli | 2025 |
| Ajomäärä | 8000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EQB |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 442 km |
| Akkukapasiteetti ** | 66,5 kWh |
| Suurin latausteho ** | 100,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- 2x Renkaat + 2x Mercedes aluvanteet
- Merkkiliikkeen huoltohistoria (viimeisin huolto 5tkm 11/2025)
- Tehdastakuu voimassa
- Kosmoksenmusta metalliväri
- Facelift-malli
- 2x latauskaapelit
- AMG-ulkopaketti
- AMG-sisäpaketti
- Sähköauton ilmalämpöpumppu
- Urheiluistuimet
- Nahka-Alcantara verhoilu
- Kuljettajan etuistuimen muistillinen sähkösäätö
- Penkinlämmittimet edessä
- Adaptiivinen vakionopeudensäädin (Distronic Pro)
- Kaistavahti
- Katveavustin
- Liikennemerkkiavustin
- 360-pysäköintikamera
- Head-up-Display -heijastusnäyttö
- Burmester® Surround Soundsystem
- Keyless-Go-avaimeton järjestelmä
- PARKTRONIC, pysäköintitunnistimet edessä ja takana
- THERMOTRONIC-ilmastointiautomatiikka, 2-vyöhykkeinen
- LED High Performance -ajovalot
- Adaptiivinen kaukovaloavustin
- Bluetooth-matkapuhelinvarustus
- Navigointijärjestelmä
- Urheiluohjauspyörä
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
- Sadetunnistin
- 11 kW sisäinen laturi, vaihtovirta (AC)
- 100 kW pikalatausliitäntä, tasavirta (DC)
- Lämpösäteilyä vaimentavat erikoistummennetut takalasi ja takaovien lasit
- Älypuhelimen integrointi
- Langaton latausjärjestelmä mobiililaitteille
- EASY-PACK -takaluukku
- Sisäkattoverhoilu musta
- Talvipaketti
- Lämmitettävä lasinpesujärjestelmä
- Tuontiauto, tuontimaa Saksa (2026)
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Käyttöönottopäivämäärä | 22.4.2025 |
| Teho (kW/hv) | 168 kw / 228 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2600 kg |
| Omapaino | 2165 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy
Harri Ojala
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;oja;ri.;har
Matias Mäkitöyli
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;oyl;kit;.ma;ias;mat
Raine Ruokola
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kol;ruo;ne.;rai
Emppu Klemettilä
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;til;met;kle;pu.;emp
Rene Mustakoski
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;ako;ust;e.m;ren
Juha Tuisku
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ku/;uis;a.t;juh
Sameli Ruokonen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;oko;.ru;eli;sam
Vesa Luhtala
Automyyjä FI | SV
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ala;uht;a.l;ves
Joona Kivipelto
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lto;ipe;kiv;na.;joo
Joni Alkula
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;lku;i.a;jon
Veeti Saarimaa
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;aa/;rim;saa;ti.;vee
Marko Huhtikangas
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;ang;tik;huh;ko.;mar
Teppo Rintala
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;tal;rin;po.;tep
Jimi Esko
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;sko;i.e;jim
Sami Haapaharju
Automyyjä
.fi;ppi;jou;nta;/ri;rju;aha;aap;i.h;sam
Jarmo Lieste
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ste;lie;mo.;jar
Kimi Kankaanpää
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;paa;aan;ank;i.k;kim
Olli-Pekka Lähdesmäki
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;aki;esm;ahd;a.l;ekk;i-p;oll
Eetu Lager
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI | EN | SV
i;i.f;upp;ajo;int;r/r;age;u.l;eet
Marcus Liedes
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;ede;.li;cus;mar
Oskari Kontiainen
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;nti;.ko;ari;osk
Tero Lepistö
Ulkomaan sisäänostaja FI | SV | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;sto;epi;o.l;ter
Mikael Salo
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;.sa;ael;mik