Perustiedot
| Rekisterinumero | SSK-233 |
| Vuosimalli | 2022 |
| Viimeisin katsastus | 22.5.2026 |
| Ajomäärä | 46000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Leaf |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 285 km |
| Akkukapasiteetti ** | 40,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 50,0 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Tuontiauto, tuontimaa Ruotsi (2026)
- ALV-vähennyskelpoinen
- Täydellinen huoltokirja / Viim. huolto 45509km kohdalla 4/2026
- Automaattinen Ilmastointi
- 2 x Renkaat + 2 x Erikoisvanteet
- Aviloo akkutesti: 92,2 % SOH
- Avaimeton kulku ja käynnitys
- Navigointijärjestelmä
- Älykäs vakionopeudensäädin (säilyttää etäisyyden edessä olevaan ajoneuvoon)
- Automaatti-ilmastointi
- Tummennetut takalasit
- LED-ajovalot
- USB-liitäntä
- Peruutuskamera + 360 kamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- Type 2 latausjohto ja Schuko tilapäislaturi
- Pikalatausliitin CHAdeMO 50 kW -pikalatauspisteeseen
- HUOM! Ei adapteria CCS2-pikalaturille
- Kaksi ISOFIX-lastenistuimen kiinnityskohtaa takaistuimissa ja yksi etuistuimella
- Nahkainen lämmitetty monitoimiohjauspyörä
- Metalliväri musta
- AM/FM - radio
- Sähkömekaaninen latauskaapelin lukitus
- Kuolleen kulman varoitusjärjestelmä
- Liikennemerkkien tunnistus
- Älykäs aktiivinen kaistavahti
- Lämmitettävät etu- ja takaistuimet
- Suhteessa 60:40 taittuva takaistuin
- Taskut etuistuinten selkänojissa
- ESP-ajovakaudenhallintajärjestelmä
- Energiatehokas sisätilojen lämmitys lämpöpumpulla
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Teho (kW/hv) | 110 kw / 150 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 1995 kg |
| Omapaino | 240 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Soininkatu 3, RAISIO
Tätä ajoneuvoa myy
Hugo Larm
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;arm;o.l;hug
Teemu Tulonen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;one;tul;mu.;tee
Veeti Kortelainen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;tel;kor;ti.;vee
Jere Lineri
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;ine;e.l;jer
Tiia Vahlman
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;man;ahl;a.v;tii
Niklas Lakkapää
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;paa;kka;.la;las;nik
Riku Sahonen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;aho;u.s;rik
Matias Kallo
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;llo;.ka;ias;mat
Luca Giacoletto
Automyyjä FI | EN | SV | IT
.fi;ppi;jou;nta;/ri;tto;ole;iac;a.g;luc
Viivi Äikäs
Automyyjä FI | SV | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;aik;vi.;vii
Henri Elonen
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;elo;ri.;hen
Alex Uppa
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ppa;x.u;ale
Marko Hiltunen
Paikallisjohtaja
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;tun;hil;ko.;mar