Perustiedot
| Rekisterinumero | ISS-368 |
| Vuosimalli | 2022 |
| Viimeisin katsastus | 12.1.2026 |
| Ajomäärä | 82000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Model Y |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 533 km |
| Akkukapasiteetti ** | 82,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 250,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Roope Kahlos
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Akuston SoH 91%
- 1x vanteet + 2x renkaat
- Adaptiivinen vakionopeudensäädin
- Autopilot
- Sähköauton ilmalämpöpumppu
- Sähköauton akuston esilämmitys
- AMD Ryzen
- Premium audio
- Sentry Mode
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat eteen ja taakse
- LED ajovalot
- Automaattinen ilmastointi (2-alue)
- Penkinlämmittimet edessä
- Penkinlämmittimet takana
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Sähkötoiminen takaluukku
- Nahkaverhoilu
- Sähkösäätöiset etuistuimet
- Kuljettajan istuin muistipaikalla
- Panorama- lasikattoikkuna
- Sähkösäätöiset peilit
- Sähkökäyttöiset ikkunat edessä ja takana
- Automaattiset ajovalot
- Kaistavahti
- Sähkösäätöinen ohjauspyörä
- Isofix kiinnikkeet
- Alv-vähennyskelpoinen
- Tuontimaa: Saksa
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 29.10.2025 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 8.6.2022 |
| Vetopainot | 750 kg / 1600 kg |
| Teho (kW/hv) | 258 kw / 351 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2619 kg |
| Omapaino | 2054 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Hatanpään valtatie 34, TAMPERE
Tätä ajoneuvoa myy
Jarkko Koskela
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;ske;.ko;kko;jar
Kasperi Hintsala
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;sal;int;i.h;per;kas
Niklas Kiiskilä
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ila;isk;.ki;las;nik
Roope Kahlos
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;los;kah;pe.;roo
Assar Laikola
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kol;lai;ar.;ass
Anton Laikola
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kol;lai;on.;ant
Viivi Mäkinen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;mak;vi.;vii
Tuure Koivumäki
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;aki;vum;koi;re.;tuu
Markus Happonen
Paikallisjohtaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ppo;.ha;kus;mar