Perustiedot
| Rekisterinumero | EPU-630 |
| Vuosimalli | 2007 |
| Viimeisin katsastus | 8.12.2025 |
| Ajomäärä | 434000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Land Cruiser |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 12 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 9 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 8 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Jaakko Jussila
Automyyjä FI
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Nahkaverhoilu + etuistuinten sähkösäädöt
- Nahkaverhoilu
- Karttanavigointijärjestelmä ääniopastuksella
- VSC-ajonvakautus
- Automaattinen ilmastointi
- Kattoluukku
- Sähkötoiminen kattoluukku
- Polttoainesäiliön kannen avaus sisältä
- Edessä pääntukien etäisyyssäätö
- Etuistuinten kyynärnoja
- Etuistuinten sähkösäätö (nahkaverhoilun yhteydessä)
- Etuistuinten WIL-järjestelmä (Whiplash Injury Lessening)
- Kolmas istuinrivi taitettavissa sivulle/irroitettavissa
- Kolmas istuinrivi
- Kuljettajan istuimen korkeussäätö
- Kuljettajan istuimen säädettävä ristiseläntuki
- Lämmitettävät etuistuimet
- Takaistuin jaettavissa 60/40
- Takaistuin taitettavissa/kaadettavissa
- Vakionopeudensäädin
- Ajotietokone
- Optitron-mittaristo
- Sivulasien huurteenpoisto
- Sähköikkunat
- Takalasin ja peilien lämmitys
- Takalasin pyyhin
- Tuulilasin pyyhkimen säädettävä jaksokytkin
- Tuulilasin yläreunan tummennus
- Vihreäksi sävytetyt lasit
- Ikkunaturvatyynyt
- Kaksivaiheiset etuturvatyynyt
- Sivuturvatyynyt edessä
- ABS/EBD-jarrut BA-toiminnolla
- Ohjauspyörän korkeuden -ja etäisyydensäätö
- 4-puolainen nahkaverhoiltu ohjauspyörä
- 12V -virranotto, 2 kpl
- Radio ja CD-soitin
- Radio/kasettisoitin/CD 6 levyn vaihtajalla, 9 kaiutinta
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 24.10.2018 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 15.8.2007 |
| Vetopainot | 750 kg / 2800 kg |
| Kuutiotilavuus | 2982 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 127 kw / 173 hv |
| CO₂-päästöt | 238 g / km |
| Kokonaismassa | 2850 kg |
| Omapaino | 2075 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kempeleentie 4, OULU
Tätä ajoneuvoa myy
Veeti Leskelä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kel;les;ti.;vee
Niila Göös
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;s/r;goo;la.;nii
Jesse Mäntylä
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;tyl;man;se.;jes
Tuukka Tasala
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;sal;.ta;kka;tuu
Lauri Helin
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;in/;hel;ri.;lau
Antti Valkama
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kam;val;ti.;ant
Sami Partanen
Automyyjä
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;art;i.p;sam
Anton Hyytinen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;tin;hyy;on.;ant
Jaakko Jussila
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;ssi;.ju;kko;jaa
Kuutti Mäenpää
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;aa/;enp;.ma;tti;kuu
Juho Heikkilä
Sisäänostaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kil;eik;o.h;juh
Tuukka Manninen
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;nni;.ma;kka;tuu
Antti Heinola
Paikallisjohtaja
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;nol;hei;ti.;ant