Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | ZNA-193 |
| Vuosimalli | 2020 |
| Viimeisin katsastus | 10.3.2026 |
| Ajomäärä | 112000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | XC40 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 2 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 46 km |
| Akkukapasiteetti ** | 10,7 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,6 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km)
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Huoltokirja
- Viimeisin huolto tehty 03/2026/109tkm
- Jakohihna vaihdettu 2025/90tkm
- Pysäköintikamera taakse (790)
- Pysäköintitutka taakse ja eteen (691)
- Panoraamakattoluukku, sähkötoiminen (30)
- Verhoilu: Nahka Amber, Charcoal (RD20)
- Automaattinen ilmastointi ECC
- Latauskaapeli Suko/Type2 (Schuko/Mennekes)
- Latauskaapeli Type2/Type2 (Mennekes/Mennekes)
- Etuistuimien reisituen säätö (1046)
- Etusumuvalot LED (16)
- CarPlay ja Android Auto (882)
- Tekstiilimatot (100)
- 2 x renkaat aluvanteilla
- Polttoainetoiminen lämmitin ajastimella (273)
- Vakionopeudensäädin
- Etuistuimien sähköinen ristiseläntuen säätö 4-suuntaan (212)
- Etuniskatukien korkeussäätö
- Isofix-kiinnikkeet takasivuistuimilla
- Kuljettajan istuimen kallistuksen ja korkeuden säätö
- Lämmitettävät etuistuimet
- LED automaattiset kaukovalot (päälle/pois)
- LED-ajovalot, sekä "thors hammer" LED-päiväajovalot
- Bluetooth-järjestelmä
- Volvo On Call
- Sensuksen kauko-ohjaus ohjauspyörässä
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
- Ajovakaudenhallintajärjestelmä ESC
- Etumatkust.turvatyynyn poiskytkentä
- Kuljet. ja etumatkust. turvatyynyt
- Avaimeton ajojärjestelmä (896)
- Ohjauspyörän korkeus- ja syvyyssäätö
- Ohjauspyörä nahkaa
- Sähkötoimiset ikkunat edessä ja takana
- Sadetunnistin
- Volvo Guard varashälytin, sekä salpalukitus
- Digital-mittaristo 12,3"
- Lämmitettävä ohjauspyörä (869)
- Sensus Audio Performance 9,3" kosketusnäytöllä
- Aktiivinen kaistallapitoavustin
- City Safety -järjestelmä
- Liikennemerkki-informaatio
- Kaistavahti ja kuljettajan tarkkailutoiminto
- Jalankulkijan sekä polkupyöräilijän havaitsemistoiminto
- Isojen eläinten havaitsemistoiminto
- Sähkötoimiset lapsilukot (114)
- Sivuturvatyynyt ja IC-turvaverhot
- Sähkötoiminen seisontajarru
- Mäkilähtöavustin
- Hätäjarrutustehostin EBA
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 12.3.2020 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 12.3.2020 |
| Vetopainot | 750 kg / 1800 kg |
| Kuutiotilavuus | 1477 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 193 kw / 262 hv |
| CO₂-päästöt | 47 g / km |
| Kokonaismassa | 2290 kg |
| Omapaino | 1812 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Niko Klemola
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ola;lem;o.k;nik
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar