Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 7 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä on herkkupala kaikille, jotka arvostavat modernia sähköautoa! KIA EV4 -mallin viistoperä on kuin tehty kesäisille seikkailuille. Tällä vähän ajetulla menopelillä matka taittuu kuin siivillä, kiitos mukautuvan vakionopeudensäätimen. Sähköinen kantama on huikea, joten pidemmätkin reissut sujuvat ilman murheita. Ilmastointi pitää matkustamon viileänä, ja navigointijärjestelmä johdattaa sinut perille kuin vanha tuttu. Älä missaa tätä KIA EV4 löytöä – ota pikimmiten yhteyttä!
Perustiedot
| Rekisterinumero | ISV-313 |
| Vuosimalli | 2025 |
| Ajomäärä | 4000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EV4 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 625 km |
| Akkukapasiteetti ** | 81,4 kWh |
| Suurin latausteho ** | 128,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * RAHOITUSTARJOUS korko 1,99 % + kulut. (max 72 kk, max 60t€, rahoitusyhtiö Santander. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Voimassa rajoitetun ajan! Tarkista rahoituskampanjan ehdot myyjältä.
- Nosta ajokokemuksesi uudelle tasolle – saat suositun Earth-varustetason nyt Air-varustetason hinnalla. Etusi jopa 1700 €!
- TÄMÄ AUTO HETI SAATAVILLA!
- Tehdastakuu 7-vuotta tai 150tkm saakka
- Ilmastointi, automaattinen 2-alueinen
- Navigointijärjestelmä
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- Premium Pack Kuljettajan istuimen sähkösäätö - Kuljettajan istuimen ristiseläntuen sähkösäätö - Sähkötoiminen takaluukku
- 60/40-suhteessa taittuvat takaistuimien selkänojat
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Isofix-kiinnikkeet toisella rivillä reunapaikoilla (2 kpl)
- Istuinlämmitys etuistuimilla
- Istuinlämmitys takaistuimilla
- Korkeus- ja etäisyyssäädettävät niskatuet edessä
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Lehtitaskut etuistuimien selkänojassa
- Ajonhallintajärjestelmä
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Ilmalämpöpumppu
- Ilmastoinnin sähköinen lisälämmitin, PTC-vastus
- Vakionopeudensäädin, mukautuva
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Turvatyyny keskellä etuistuimien välissä
- Ajotietokone
- Automaattisesti himmentyvä taustapeili
- Sivupeilit, lämmitettävät, sähkösäätöiset ja sähkötoimisesti koria vasten taittuvat
- Valaistut peilit häikäisysuojissa
- Android Auto -yhteensopivuus
- Apple Car Play -yhteensopivuus
- Bluetooth handsfree
- Hätäpuhelujärjestelmä
- Kia Connect -etähallinta
- Langaton matkapuhelimen lataus (vaatii Qi-teknologiaa tukevan puhelimen)
- USB-latausliitin, edessä 2 kpl
- USB-latausliitin, takana 2 kpl
- Ohjauspyörän korkeus- ja etäisyyssäätö
- Audiojärjestelmä
- Audiosäätimet ohjauspyörässä
- Radio, RDS, DAB
- Nahkaverhoiltu ohjauspyörä, 2-puolainen
- 11 kW 3-vaiheinen latauslaite (auton sisäinen)
- 12,3" digitaalinen mittaristo
- 12,3” kosketusnäyttö keskikonsolissa
- Ajotilan valinta (Eco, Normal, Sport)
- Korkeajänniteakun esilämmitysjärjestelmä
- Käyttöjärjestelmän ja karttojen etäpäivitys (OTA-päivitykset)
- Latauskaapeli normaali-/ asiointilataukseen (Lataustapa/ Mode 3)
- Kattokaiteet
- Lämmitettävä takaikkuna
- Sähkötoimiset etu- ja takaikkunat
- Tummennetut takaikkunat
- Tuulilasinpyyhkimien sadetunnistin
- Digital Key -avaimeton käynnistys ja lukitus
- Kauko-ohjattava keskuslukitus
- Smart Key -avaimeton käynnistys ja lukitus
- Tavaratilan näkösuojaverho
- Turvavyön merkkivalo kaikille istuinpaikoille
- Aktiivinen kaistavahti
- Kaistallapitoavustin
- Katvealueen valvontajärjestelmä
- Kuljettajan vireystilan valvonta
- Moottoritieajoavustin
- Mukautuva kaistallapitoavustin
- Mäkilähtöavustin
- Nopeusrajoitusmerkkien tunnistusjärjestelmä
- Risteävän liikenteen aktiivinen turvajärjestelmä (peruutettaessa)
- Ulkokahvat, korinmyötäiset
- Ulkokahvojen automatiikka
- Elektroninen vaihteenvalitsin
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Virtapistoke 12 V, edessä
- Puolinahkaverhoilu
- Sisätilan valaistus, LED
- Ajovaloautomatiikka (hämäräkytkin)
- LED-ajovalot
- Päiväajovalot, LED
- Takavalot, LED
- 17” kevytmetallivanteet
- Rengaspaineiden seurantajärjestelmä
- Renkaanpaikkasarja
- Sivuikkunoiden turvaverhot
- Automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä
- Jarrutusenergiantalteenoton säätimet ohjauspyörässä
- Lukkiutumaton jarrujärjestelmä
- Pysäköintijarru, sähkötoiminen
- Metalliväri: Wolf Gray
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 10.12.2025 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 10.12.2025 |
| Vetopainot | 750 kg / 1000 kg |
| Teho (kW/hv) | 150 kw / 204 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2355 kg |
| Omapaino | 1896 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Jyri Rissanen
Ford- ja Kia-myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;iss;i.r;jyr