Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 4 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
KIA Stonic on uusi ja ajamaton maastoauto, joka tarjoaa käytännöllisyyttä ja mukavuutta arjen ajomatkoihin. Automaattinen ilmastointi pitää sisätilat miellyttävän viileinä kesähelteillä, ja navigointijärjestelmä TomTom Live -palveluilla auttaa löytämään perille vaivattomasti. Peruutuskamera ja pysäköintitutkat edessä ja takana tekevät pysäköinnistä helpompaa. Lämmitettävät etuistuimet tuovat lisämukavuutta viileämpinä päivinä. Tämä auto on heti saatavilla, joten jos KIA Stonic voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | MRR-261 |
| Vuosimalli | 2025 |
| Ajomäärä | 1500 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Stonic |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 6 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * RAHOITUSTARJOUS korko 1,99 % + kulut. (max 72 kk, max 60t€, rahoitusyhtiö Santander. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Voimassa rajoitetun ajan! Tarkista rahoituskampanjan ehdot myyjältä.
- TÄMÄ AUTO HETI SAATAVILLA!
- Tehdastakuu voimassa 7-vuotta tai 150tkm saakka
- Premium Pack Mukautuva vakionopeudensäädin - Automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä risteystoiminnolla - Moottoritieajoavustin
- Ilmastointi: automaattinen
- Navigointijärjestelmä
- TomTom Live -Palvelut
- Peruutuskamera dynaamisilla ohjausviivoilla
- Pysäköintitutka edessä ja takana
- 60/40-suhteessa taittuva takaistuin
- Etumatkustajan istuimen korkeudensäätö
- Isofix-kiinnikkeet takaistuimella (2 kpl)
- Korkeussäädettävät niskatuet edessä ja takana
- Kuljettajan istuimen korkeudensäätö
- Lehtitasku etumatkustajan istuimen selkänojassa
- Lämmitettävät etuistuimet
- Niskatukien etäisyyssäätö edessä
- ESC-ajonvakautusjärjestelmä
- Automaattinen huurteenpoisto
- Lämmitettävä takaikkuna
- Sisätilanpuhaltimen sähkötoiminen lisälämmitin (PTC)
- Vakionopeudensäädin nopeudenrajoittimella
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Matkustajan etuturvatyynyn poiskytkentä
- Sivuikkunoiden turvaverhot
- Sivuturvatyynyt edessä
- Ajotietokone
- Sähköisesti säädettävät lämmitettävät ulkopeilit
- Android Auto-yhteensopivuus
- Apple CarPlay -yhteensopivuus
- Bluetooth hands-free
- Käyttöjärjestelmän ja karttojen etäpäivitys (OTA-päivitykset)
- USB-latausliitin 2 kpl (1 kpl edessä, 1 kpl takana)
- USB-liitin keskikonsolissa
- Audiojärjestelmä 4 kaiuttimella
- Audiosäätimet ohjauspyörässä
- Diskanttikaiuttimet (2 kpl)
- Radio
- Metalliväri: Aurora Black Pearl
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 30.12.2025 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 30.12.2025 |
| Vetopainot | 450 kg / 900 kg |
| Kuutiotilavuus | 998 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 74 kw / 101 hv |
| CO₂-päästöt | 127 g / km |
| Kokonaismassa | 1680 kg |
| Omapaino | 1240 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Volttikatu 7, KUOPIO
Tätä ajoneuvoa myy
Jyri Rissanen
Ford- ja Kia-myyntipäällikkö FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ane;iss;i.r;jyr