Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | SOV-845 |
| Vuosimalli | 2022 |
| Ajomäärä | 178000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EV6 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 506 km |
| Akkukapasiteetti ** | 77,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 240,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Jooel Pylkkänen
Vastuumyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Suomi-auto
- 1-Omistajalta
- Huoltohistoria (viim. huolto 06/25 151tkm kohdalla)
- Metalliväri : Glacier
- 2x Renkaat alumiinivantein
- Virran ulosotto latauspistokkeesta 220 V (3,6 kW -> Vaatii erillisen adapterin)
- Ilmalämpöpumppu
- Korkeajänniteakun lämmitysjärjestelmä
- Mukautuva kaistallapitoavustin
- Adaptiivinen vakionopeudensäädin
- Moottoritieavustin (HDA)
- LED-ajovalot
- Kaukovaloavustin
- Avaimeton kulku ja käynnistys
- Sähkökäyttöiset ikkunat edessä ja takana
- Digimittaristo
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat eteen ja taakse
- Navigointijärjestelmä
- Liikennemerkkien tunnistus
- Kia Connect
- Apple CarPlay / Android Auto
- Kaadettavat takaistuimet
- Automaattinen ilmastointi
- Ilmastoinnin sähköinen lisälämmitin, PTC-vastus
- Ajotilan valinta EV6 & GT-Line (Eco, Normal, Sport, Snow)
- Nahkaverhoilu
- Urheiluistuimet
- Penkinlämmittimet edessä
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Sivupeilit, lämmitettävät, sähkösäätöiset ja sähkötoimisesti koria vasten taittuvat
- Nahkaverhoiltu monitoimiohjauspyörä
- Bluetooth-matkapuhelinvarustus
- USB-liitäntä
- AUX-liitäntä
- Isofix
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 26.4.2022 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 26.4.2022 |
| Vetopainot | 750 kg / 1600 kg |
| Teho (kW/hv) | 239 kw / 325 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2530 kg |
| Omapaino | 2090 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Veikkarinkatu 1, HYVINKÄÄ
Tätä ajoneuvoa myy
Niko Simpura
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ura;imp;o.s;nik
Eemeli Kuopanportti
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;rtt;npo;opa;.ku;eli;eem
Elias Sirkka
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kka;sir;as.;eli
Miro Kuitunen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;une;uit;o.k;mir
Roni Ojala
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;jal;i.o;ron
Lassi Päivikkö
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ko/;vik;pai;si.;las
Joel Kyntöjärvi
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;rvi;oja;ynt;l.k;joe
Mika Corri
Automyyjä FI | EN | ALB
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;orr;a.c;mik
Jooel Pylkkänen
Vastuumyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;kka;pyl;el.;joo
Lauri Liedes
Sisäänostaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;des;lie;ri.;lau
Robert Hägg
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;gg/;.ha;ert;rob
Joona Rinne
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ne/;rin;na.;joo