Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 54 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Volvo XC40 on vähän ajettu sähköauto, joka tarjoaa mukavuutta ja käytännöllisyyttä arjen ajomatkoihin. Tämä maastoauto on ollut vain yhdellä omistajalla ja siinä on suurempi akku, mikä mahdollistaa pidemmät ajomatkat yhdellä latauksella. Automaattivaihteisto tekee ajamisesta helppoa, ja adaptiivinen vakionopeudensäädin sekä LED-ajovalot lisäävät ajomukavuutta. Automaattinen ilmastointi pitää sisätilat miellyttävän viileinä kesäkuumalla. Jos tämä Volvo XC40 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | MPS-433 |
| Vuosimalli | 2024 |
| Ajomäärä | 66000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | XC40 |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 571 km |
| Akkukapasiteetti ** | 82,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 200,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Tommi Kataja
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- HIENO KOHTUULLISESTI AJETTU SÄHKÖ-VOLVO ISOMMALLA AKULLA JA ASIALLISILLA VARUSTEILLA!!
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva e (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- AKKUTAKUU voimassa 20.2.2032 tai 160tkm saakka - kumpi ensin täyttyy
- Suomi-auto
- 1.omistajalta
- Navigointijärjestelmä
- Adaptiivinen / mukautuva vakionopeudensäädin ACC
- Urheilulliset etuistuimet
- Pilot Assist
- Kaistallapitoavustin
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutka edessä
- Bluetooth / Radio
- Android Auto / Apple Carplay yhteensopiva
- Lämmitettävä ohjauspyörä nahkaverhoiltu
- Langaton älypuhelimen lataus keskikonsolissa
- Automaattinen ilmastointi
- Penkinlämmitys edessä sekä takasivuistuimilla
- ISOFIX- takasivuistuimilla
- Liikennemerkkien tunnistus
- LED -ajovalot
- LED -päiväajovalot
- Musta sisäkattoverhoilu
- KeyLess Go - avaimeton kulku ja käynnistys
- Ajastettava pysäköinti-ilmastointi / esilämmitys (kaukokäyttö Volvo On Call -älypuhelinsovelluksen kautta)
- Takaikkunatummennukset
- Metalliväri SILVER DAWN hopeanharmaa
- Suurin latausteho DC: 200 kW
- AVILOO akkutesti tehty meillä 4/2026 ja SOH-arvo on 95%
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 21.2.2024 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 21.2.2024 |
| Vetopainot | 750 kg / 1500 kg |
| Teho (kW/hv) | 185 kw / 252 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2520 kg |
| Omapaino | 2075 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kistolantie 3, VANTAA
Tätä ajoneuvoa myy