Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 5 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä se on, uusi ja ajamaton KIA EV6, joka vie sinut sähköautojen maailmaan tyylillä ja modernilla otteella. Tämä maastoauto on varustettu nelivedolla, joten matka taittuu turvallisesti kaikissa olosuhteissa. Sähköinen kantama on huikea, joten pitkätkin reissut sujuvat ilman huolta. Mukautuva vakionopeudensäädin ja LED-ajovalot tekevät ajamisesta nautinnollista, ja mokkanahkaverhoilu tuo ripauksen luksusta arkeen. Jos tämä KIA EV6 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | FSV-936 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 0 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EV6 |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 600 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 546 km |
| Akkukapasiteetti ** | 84,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 258,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * RAHOITUSTARJOUS korko 1,99 % + kulut. (max 72 kk, max 60t€, rahoitusyhtiö Santander. Ei voi yhdistää muihin liikkeen tai maahantuojan kampanjoihin) Voimassa rajoitetun ajan! Tarkista rahoituskampanjan ehdot myyjältä.
- * Tähän autoon saatavilla 2 500 € romutuspalkkio!
- TÄMÄ AUTO HETI SAATAVILLA!
- Heti ajoon! Uusi rekisteröimätön auto nopeaan toimitukseen
- Metalliväri: Aurora Black Pearl
- YHTEYDENOTOT:
- Taina Sikanen 040 342 6245
- Tehdastakuu 7 vuotta/150 tkm
- Jukka Ala-Mäenpää 040 342 6244
- Ilmalämpöpumppu
- Korkeajänniteakun esilämmitysjärjestelmä
- 11 kW 3-vaiheinen latauslaite (auton sisäinen)
- Jarrutusenergiantalteenoton säätimet ohjauspyörässä
- Virran ulosotto latauspistokkeesta 220 V (3,6 kW)
- Latauskaapeli normaali-/ asiointilataukseen (Lataustapa/ Mode 3)
- Kia Connect etähallinta
- LED-ajovalot, dynaamiset
- Takavalot, LED
- 12,3” kosketusnäyttö keskikonsolissa
- 12,3" digitaalinen mittaristo
- Vakionopeudensäädin, mukautuva
- Mokkanahkaverhoilu, GT-Line
- Kuljettajan istuimen sähkösäätö muistilla
- Etumatkustajan istuimen sähkösäätö
- Sähkötoiminen takaluukku
- GT-Line etu- & takapuskurit
- 19” kevytmetallivanteet, GT-Line
- Navigointijärjestelmä
- Smart Key -avaimeton käynnistys ja lukitus
- Apple Car Play -yhteensopivuus
- Android Auto -yhteensopivuus
- Bluetooth hands-free
- Ilmastointi, automaattinen 2-alueinen
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- Langaton matkapuhelimen lataus (vaatii Qi-teknologiaa tukevan puhelimen)
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Ilmastoidut etuistuimet
- Istuinlämmitys etuistuimilla
- Istuinlämmitys takaistuimilla
- Tummennetut takaikkunat
- Digital Key -avaimeton käynnistys ja lukitus sormenjälkitunnistimella
- USB-latausliitin, edessä 2 kpl
- USB-latausliitin, takana 2 kpl
- Virtapistoke 12 V, tavaratilassa
- Tuulilasin pyyhkimien sadetunnistin
- Nopeusrajoitusmerkkien tunnistusjärjestelmä
- Automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä risteystoiminnolla, käännyttäessä
- Automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä, ajoneuvot, jalankulkijat, pyöräilijät
- Ajotilan valinta (Eco, Normal, Sport, Snow)
- Aktiivinen kaistavahti
- Mukautuva kaistallapitoavustin
- Moottoritieajoavustin
- Ajonvakautusjärjestelmä
- Mäkilähtöavustin
- Hätäpuhelujärjestelmä
- Kuljettajan vireystilan valvonta
- Käyttöjärjestelmän ja karttojen etäpäivitys (OTA-päivitykset)
- Sivupeilit, lämmitettävät, sähkösäätöiset ja sähkötoimisesti koria vasten taittuvat
- Sähkötoimiset etu- ja takaikkunat
- Pysäköintijarru, sähkötoiminen
- Suksiluukku takaistuimen selkänojassa
- Isofix-kiinnikkeet takana reunapaikoilla (2 kpl)
- 60/40-suhteessa taittuvat takaistuimen selkänojat
Tekniset tiedot
| Vetopainot | 750 kg / 1800 kg |
| Teho (kW/hv) | 239 kw / 325 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2600 kg |
| Omapaino | 2150 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Jouppilantie 18, SEINÄJOKI
Tätä ajoneuvoa myy