Perustiedot
| Rekisterinumero | ZPN-459 |
| Vuosimalli | 2025 |
| Ajomäärä | 27000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Musta |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | EQE |
| Vetotapa | Takaveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 648 km |
| Akkukapasiteetti ** | 89,0 kWh |
| Suurin latausteho ** | 170,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- AUTO TULOSSA!
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva e (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Tehdastakuu voimassa 6/2027 saakka, Akkutakuu 10-v./250tkm käyttöönotosta
- 1 omistaja
- SUOMI-auto
- WLTP(tehtaan lupaama) Sähköinen kantama jopa: 648km
- Ohjauspyörän vivut energian talteenoton säätöön
- Thermatic-ilmastointiautomatiikka, 2-vyöhykkeinen, Lämpöpumppu
- Kiintolevynavigointi
- MBUX-navigointi Premium
- LED High Performance -ajovalot
- 2 x renkaat + 2 x erik.vanteet
- Peruutuskamera
- Pysäköintitutkat edessä ja takana
- ARTICO-tekonahkaverhoilu, nevanharmaa/balaonruskea
- Dynamic select -valitsin
- Etuistuinlämmitys, automaattisesti poiskytkeytyvä, 3 tehoa
- DISTRONIC -aktiivinen etäisyysvakionopeussäädin
- Älypuhelimen integrointi Android-puhelimelle (Android Auto)
- Älypuhelimen integrointi iPhonelle (Apple CarPlayTM)
- Älypuhelimen integrointi
- Live Traffic Information -valmius
- Metalliväri OBSIDIANMUSTA
- Näyttöpaketti Sisältää varusteet: 321 Sormenjälkitunnistin - 464 Digitaalinen mittaristo (12,3-tuumainen) - 868 OLED-keskinäyttö (12,8-tuumainen)
- Peilipaketti
- Pysäköintipaketti, sis. Peruutuskameran Sisältää varusteet: 218 Peruutuskamera - 235 Aktiivinen pysäköintiavustin
- Digitaalinen radio
- Aktiivinen kaista-avustin
- Kevytmetallivanteet, 19-tuumaiset, 5-kaksoispuolaiset, korkeakiiltoiset, mustaksi maalatut, kiiltosorvatut
- Ulosnousevat ovenkahvat
- JÄÄHDYTTIMEN SÄLEIKKÖ TIMANTTI-/TÄHTIOPTIIKKA
- Vetokoukku, sähkötoiminen, ESP-perävaunun vakautustoiminto (vetomassa 750 kg)
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 12.6.2025 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 12.6.2025 |
| Vetopainot | 750 kg / 750 kg |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 2975 kg |
| Omapaino | 2375 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Soininkatu 3, RAISIO
Tätä ajoneuvoa myy
Hugo Larm
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;arm;o.l;hug
Teemu Tulonen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;one;tul;mu.;tee
Veeti Kortelainen
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;tel;kor;ti.;vee
Jere Lineri
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ri/;ine;e.l;jer
Tiia Vahlman
Automyyjä FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;man;ahl;a.v;tii
Niklas Lakkapää
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;paa;kka;.la;las;nik
Riku Sahonen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;aho;u.s;rik
Matias Kallo
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;llo;.ka;ias;mat
Luca Giacoletto
Automyyjä FI | EN | SV | IT
.fi;ppi;jou;nta;/ri;tto;ole;iac;a.g;luc
Viivi Äikäs
Automyyjä FI | SV | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;as/;aik;vi.;vii
Henri Elonen
Sisäänostaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;elo;ri.;hen
Alex Uppa
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ppa;x.u;ale
Marko Hiltunen
Paikallisjohtaja
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;tun;hil;ko.;mar