Perustiedot
| Rekisterinumero | XOZ-171 |
| Vuosimalli | 2015 |
| Viimeisin katsastus | 16.7.2025 |
| Ajomäärä | 176000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Sorento |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 8 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 7 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Mika Corri
Automyyjä FI | EN | ALB
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km)
- 2x Renkaat
- Vetokoukku
- Polttoainekäyttöinen lisälämmitin (Webasto)
- Vakionopeudensäädin nopeudenrajoittimella
- Navigointijärjestelmä
- Peruutuskamera
- Ilmastointi, automaattinen 2-alueinen
- Mittaristo 3,5" LCD-monitoiminäytöllä
- Pysäköintitutka edessä ja takana
- TSA-perävaunun vakautusjärjestelmä
- VSM-ajonhallintajärjestelmä
- 40/20/40 -suhteessa taittuva 2. istuinrivi
- Isofix-kiinnikkeet takaistuimella (2 kpl)
- Istuinlämmitys 2. istuinrivillä
- Kuljettajan istuimen korkeussäätö
- Lehtitaskut etuistuimien selkänojissa
- Lämmitettävät etuistuimet
- Ajotilan valinta: Normal, Eco, Sport
- Sävylasit
- Kuljettajan ja etumatkustajan turvatyynyt
- Sivuturvatyynyt edessä
- Sivuturvaverhot
- ABS-lukkiutumaton jarrujärjestelmä
- ESC-ajonvakautus ja hätäjarrutehostin (BAS)
- HAC-mäkilähtöavustin
- Käsijarru, mekaaninen jalkatoiminen
- Integroidut vilkut peileissä
- Laajakulmapeili kuljettajan sivupeilissä
- Auto-up/down toiminto ikkunoissa, ikkunoiden turvatoiminto
- Sähkötoimiset ikkunannostimet edessä ja takana
- Ohjauspyörän etäisyyssäätö
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Nahkainen ohjauspyörä ja vaihdekepin nuppi
- Ohjauspyörän korkeussäätö
- 7" TFT LCD-monitoimikosketusnäyttö keskikonsolissa (sis.navi,peruutuskamera,bluetooth, radio/MP3 -soitin)
- Ajovalojen korkeuden säätö, manuaalinen
- Vaihtamissuositus-merkkivalo
- Bluetooth hands-free
- Hainevä kattoantenni
- USB-latausliitin
- Audiojärjestelmä (sis. 6 kaiutinta)
- Audiojärjestelmän säätimet ohjauspyörässä
- AUX/USB -liitin kensikonsolissa
- Aktiivinen konepelti
- 12 V virtapistoke edessä ja takana
- Aurinkolasikotelo
- Automaattisesti tummeneva taustapeili
- Keskikyynärnoja takamatkustajille (sis. mukitelineet)
- Mukitelineet edessä
- Pullotelineet ovissa
- Säilytyslokero keskikyynärnojan alla
- Takapenkin keskikyynärnoja mukitelineellä
- Valaistut meikkipeilit häikäisysuojissa
- Kangasverhoilu
- Ajovaloautomatiikka hämäräkytkimellä
- ESS-hätäjarruvalojärjestelmä
- Etusumuvalot
- LED-lisäjarruvalo
- LED-päiväajovalot
- Projektiotyyppiset ajovalot
- Saattovalotoiminto ajovaloissa
- Staattiset kaarreajovalot
- Takasumuvalo
- Alleajosuojat edessä ja takana
- Etusäleikkö, korkeakiiltoinen musta
- Korinväriset ulkopeilit
- Kromiset ulkokahvat ovissa
- Roiskeläpät edessä ja takana
- Tummennetut takaikkunat
- Ajotietokone
- Sadetunnistin
- Ajonestolaite
- Ionisaattori
- Lämmitettävä takalasi
- Lämmitettävä tuulilasin alareuna
- Raitisilmasuodatin
- Rengaspaineen seurantajärjestelmä
- Sähköisesti koria vasten taittuvat ulkopeilit
- Sähkösääteiset ja lämmitettävät ulkopeilit
- Automaattisesti lukittuvat ovet (auton liikkuessa)
- Kauko-ohjattu keskuslukitus
- Kattokaiteet
- Säilytyslokerikko tavaratilan alla
- Tavaratilan kassikoukku
- Tavaratilan suojaverho
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 14.7.2015 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 14.7.2015 |
| Vetopainot | 750 kg / 2000 kg |
| Kuutiotilavuus | 2199 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 147 kw / 200 hv |
| CO₂-päästöt | 177 g / km |
| Kokonaismassa | 2510 kg |
| Omapaino | 1917 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Veikkarinkatu 1, HYVINKÄÄ
Tätä ajoneuvoa myy
Eemeli Kuopanportti
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;rtt;npo;opa;.ku;eli;eem
Elias Sirkka
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;kka;sir;as.;eli
Miro Kuitunen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;une;uit;o.k;mir
Lassi Päivikkö
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ko/;vik;pai;si.;las
Joel Kyntöjärvi
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;rvi;oja;ynt;l.k;joe
Mika Corri
Automyyjä FI | EN | ALB
i;i.f;upp;ajo;int;i/r;orr;a.c;mik
Nooa Boucht
Automyyjä FI | SV | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ht/;ouc;a.b;noo
Jooel Pylkkänen
Vastuumyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;kka;pyl;el.;joo
Lauri Liedes
Sisäänostaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;des;lie;ri.;lau
Robert Hägg
Sisäänostaja FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;gg/;.ha;ert;rob
Joona Rinne
Myyntipäällikkö FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ne/;rin;na.;joo