Perustiedot
| Rekisterinumero | XXY-757 |
| Vuosimalli | 2011 |
| Viimeisin katsastus | 7.5.2026 |
| Ajomäärä | 345000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Hopea |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | Sportage |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Pakettiauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 6 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 5 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 2 henkilöä |
| Tyyppi | Pakettiauto |
Kysy tarkempia tietoja
Jani Pahla
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Tämä ajoneuvo on juuri katsastettu!
- Suomi-auto
- Huoltohistoria (viim. huolto suoritettu 4/2026 - 343tkm)
- Jakopää ketjulla
- 2x Renkaat, 2x Vanteet
- Istuimien nahka/kangasverhoilu
- Automaattinen kaksialueilmastointi
- Etuturvavöiden esikiristimet ja voimanrajoittimet
- Lämmitettävät istuimet edessä ja takana
- Vakionopeussäädin ohjauspyörän säätimillä
- Ajotietokone
- Matkustamon pituiset turvaverhot
- Sadetunnistin
- Tuulilasin lämmmitys pyyhkijän sulkien alueella
- Vetokoukku
- Takatutka
- ABS/EBD, lukkiutumattomat jarrut
- DBC-alamäkihidastin
- HAC-mäkilähtöavustin
- Sähkötoimiset etu- ja takaikkunat automaattitoiminnolla
- Ohjauspyörän etäisyyssäätö
- Audiojärjestelmän säätimet ohjauspyörässä
- Kuusi kaiutinta
- Radio/CD/MP3 -soitin
- Automaattisesti tummeneva taustapeili
- LED-päivävalot ja automaattisesti kytkeytyvät ajovalot
- Projektiotyyppiset ajovalot
- Sähköisesti koria vasten taittuvat ulkopeilit, joissa integroitu LED-suuntavalo
- Sähkösääteiset ja lämmitettävät ulkopeilit
- Kattokaiteet
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 25.5.2011 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 25.5.2011 |
| Vetopainot | 750 kg / 1200 kg |
| Kuutiotilavuus | 1685 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 85 kw / 116 hv |
| CO₂-päästöt | 135 g / km |
| Kokonaismassa | 1940 kg |
| Omapaino | 1490 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Aamuruskontie 6, HELSINKI
Tätä ajoneuvoa myy
Petri Nieminen
Automyyjä, uudet hyötyajoneuvot FI
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;min;nie;ri.;pet
Jari Ranta
Automyyjä, hyötyajoneuvot FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;ant;i.r;jar
Jani Vasilev
Automyyjä, hyötyajoneuvot
.fi;ppi;jou;nta;/ri;lev;asi;i.v;jan
Aki Peltonen
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;lto;.pe;aki
Petri Luode
Automyyjä & yritysmyynti henkilö- ja hyötyajoneuvot FI
fi;pi.;oup;taj;rin;de/;luo;ri.;pet