Esittely
Perustiedot
| Rekisterinumero | JME-112 |
| Vuosimalli | 2021 |
| Viimeisin katsastus | 14.7.2025 |
| Ajomäärä | 125000 km |
| Käyttövoima | Bensiini, Plug-in-hybridi |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Leon Sportstourer |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 2 l / 100 km |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 58 km |
| Akkukapasiteetti ** | 12,8 kWh |
| Suurin latausteho ** | 3,6 kW |
| Latausliitäntä |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km)
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- 1 omistaja
- Sähköinen huoltokirja
- Viimeisin huolto tehty 04/2026/120tkm
- 2 x renkaat aluvanteilla
- Metalliväri
- Navigointijärjestelmä 10" värikosketusnäytöllä
- Peruutuskamera
- Mukautuva vakionopeudensäädin
- Ulkopuolen alumiinisomistepaketti
- Turvallisuuspaketti L Navi System -navigointijärjestelmän yhteydessä (paketti ZN2)
- Kaukovaloavustin
- Full LED -ajovalot
- Älypuhelimen langaton lataus
- SEAT Full Link älypuhelimen peilaus (MirrorLink, Apple Car Play)
- Kessy, avaimeton keskuslukitus ja käynnistys
- PHEV-versiossa Mode 3 latauskaapeli sekä Type 2 - Suko -tilapäislatauslaite 1,8 kW
- Digitaalinen mittaristo SEAT Digital Cockpit
- 230 V virran ulosotto tavaratilassa
- Sivuturvatyynyt takana, polviturvatyyny kuljettajalla
- Alumiininväriset kattokaiteet
- Älykäs ympärikiertävä Wrap Around -led-sisävalopaketti
- Tummennetut takasivulasit ja takalasi
- Liikennemerkkien tunnistus
- Ulkopeilien sähköinen pysäköintiasento
- Sähkökäyttöinen takaluukku handsfree-toiminnolla
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 14.4.2021 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 26.3.2021 |
| Vetopainot | 750 kg / 1500 kg |
| Kuutiotilavuus | 1395 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 150 kw / 204 hv |
| CO₂-päästöt | 26 g / km |
| Kokonaismassa | 2080 kg |
| Omapaino | 1658 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;lo/;isa;loh;ti.;mat
Rasmus Saarinen
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ari;.sa;mus;ras
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Nico Eskelinen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;lin;ske;o.e;nic
Eetu Ihalainen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;ain;hal;u.i;eet
Henry Tallbäck
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;ck/;lba;tal;ry.;hen
Karla Ignatius
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;us/;ati;ign;la.;kar
Niko Klemola
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ola;lem;o.k;nik
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter
Marko Lahokoski
Paikallisjohtaja FI
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ski;oko;lah;ko.;mar