Perustiedot
| Rekisterinumero | CSK-947 |
| Vuosimalli | 2022 |
| Viimeisin katsastus | 9.9.2025 |
| Ajomäärä | 67000 km |
| Käyttövoima | Sähkö |
| Väri | Sininen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | iX |
| Vetotapa | Neliveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Sähkö- ja lataustiedot
| Sähköinen kantama ** | 630 km |
| Akkukapasiteetti ** | 111,5 kWh |
| Suurin latausteho ** | 195,0 kW |
| Latausliitäntä | , |
** Ilmoitetut tekniset tiedot ovat valmistajan antamia arvioita uudelle ajoneuvolle. Todelliset kulutus-, lataus- ja toimintamatka-arvot voivat vaihdella ajoneuvon kunnon, ajotavan ja käyttöolosuhteiden mukaan.
Kysy tarkempia tietoja
Roope Kahlos
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autoturva - Käytettyjen ajoneuvojen lisäturva tuo huolettomuutta meiltä ostetun ajoneuvon yllättävään rikkoutumiseen.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Täyteen varusteltu yksilö erittäin näyttävällä Phytonic Blue - metallivärillä!
- Autoon mahdollisuus hankkia J. autoturva e (1 vuosi / 20000 km tai 2 vuotta / 40000 km)
- Sähköinen merkkiliikkeen huoltokirja
- 2x renkaat + 1x vanteet
- Ilmalämpöpumppu
- Nelipyöräohjaus
- Bowers & Wilkins High End Sound System
- Adaptiivinen-vakionopeudensäädin
- 360-kamerajärjestelmä
- Pysäköintietäisyyden valvonta (PDC) edessä ja takana
- BMW Laserlight -ajovalot
- HUD - Head Up Display
- Navigointijärjestelmä
- Sähkötoimiset etuistuimet, 2 muistipaikalla
- Kuljettajan istuimen hierontatoiminto
- Ilmajousitus tasonsäädöllä
- BMW Live Cockpit Professional
- Automaattinen ilmastointi (4-alueinen)
- Ovien Soft-Close toiminto
- Comfort Access - Avaimeton kulku & käynnistys
- Kuolleen kulman tunnistimet
- Lämmitettävä ohjauspyörä
- Lämmitettävät etuistuimet
- Sähkötoiminen ohjauspyörä
- Ambient tunnelmavalaistus
- Apple Carplay & Android Auto
- Parking Assistant
- Langaton puhelimen latausalusta
- Sähkötoiminen takaluukku
- BMW IconicSounds
- Kattoverhoilu Anthracite
- Interior design Atelier - Mocha istuinverhoilu
- Sisätilan yksityiskohdat ´Clear&Bold´
- Tummennetut taka- ja takasivuikkunat
- Metalliväri - Phytonic Blue
- Käyttöönottopäivä 15.10.2021
- * Löydä oma sähköautosi kattavasta valikoimastamme www.rintajouppi.fi/sahkoautot/
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
- ** Pyydämme huomioimaan, että auton tekniset tiedot (kulutus, latausaika, toimintasäde) saattavat poiketa oleellisesti valmistajan ilmoittamista arvoista. Sähkö- ja hybridiautoissa talviolosuhteissa sähkömoottorin käyttö voi olla rajoitettu.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 2.9.2025 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 15.10.2021 |
| Vetopainot | 750 kg / 2500 kg |
| Teho (kW/hv) | 385 kw / 523 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3145 kg |
| Omapaino | 2585 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Hatanpään valtatie 34, TAMPERE
Tätä ajoneuvoa myy
Jarkko Koskela
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;la/;ske;.ko;kko;jar
Kasperi Hintsala
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;sal;int;i.h;per;kas
Niklas Kiiskilä
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;ila;isk;.ki;las;nik
Roope Kahlos
Automyyjä FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;los;kah;pe.;roo
Assar Laikola
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kol;lai;ar.;ass
Anton Laikola
Automyyjä FI
i;i.f;upp;ajo;int;a/r;kol;lai;on.;ant
Viivi Mäkinen
Automyyjä FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;mak;vi.;vii
Vili Saukko
Automyyjä FI
fi;pi.;oup;taj;rin;ko/;auk;i.s;vil
Tuure Koivumäki
Myyntipäällikkö FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;aki;vum;koi;re.;tuu
Markus Happonen
Paikallisjohtaja FI | EN
.fi;ppi;jou;nta;/ri;nen;ppo;.ha;kus;mar