Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 10 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässä se on, ADRIA Matrix 670 SL 60 Years Selection – matkailuauto, joka vie lomailun uudelle tasolle! Tämä upea uutuusmalli on heti ajettavissa, ja sen hopeanharmaa metalliväri kääntää katseet. Sisältä löytyy kaikki, mitä tarvitset: avattava PANORAMA taivasikkuna tuo valoa ja tilan tuntua, ja L-mallin keittiössä kokkaat kuin kotona. Kääntyvät Pilot-kapteeninpenkit ja L-dinette pöytäryhmä tekevät matkustamisesta mukavaa. Tämä ajamaton diesel-kaunotar on varustettu automaattivaihteistolla, joten matka taittuu kuin siivillä. Jos tämä ADRIA Matrix 670 SL 60 Years Selection voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | XTO-748 |
| Vuosimalli | 2026 |
| Ajomäärä | 1000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Harmaa |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Matrix 670 SL 60 Years Selection |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 4 henkilöä |
| Vuodepaikat | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- TODELLA TYYLIKÄS UUTUUSMALLI ADRIALTA - 60-VUOTISJUHLAMALLIN ADRIA MATRIX 670 SL SUOSITULLA POHJARATKAISULLA!!
- 10 VUODEN TIIVEYSTAKUU
- Erikoisteippaukset 60 SELECTION
- Metalliväri hopeanharmaa
- Iso Trumatic 6E ilmakiertolämmitin sähköllä ja kaasulla
- Lattian sähkötoiminen mukavuuslämmitys
- Kaksoislattia (tuplapohja)
- Raitisvesisäiliön tilavuus 115 litraa
- Lämmitetty ja eristetty harmaavesisäiliö sähköisellä tyhjennyksellä (tilavuus 85 litraa)
- Avattava PANORAMA taivasikkuna ohjaamon yllä
- Verhoilu KYLIAN
- L-dinette pöytäryhmä edessä
- Kääntyvät Pilot-kapteeninpenkit ohjaamossa
- TV-teline
- Sähköllä alaslaskettava parivuode edessä ylhäällä poikittain
- L-mallin keittiö keskellä
- Pesuallas ja puinen kansi / leikkuulauta 60 SELECTION
- Kaasuliesi kolmella polttimella
- Iso jääkaappipakastin 142 L
- Erilliset kasetti WC ja suihku keskellä
- Erillisvuoteet takana pitkittäin
- Koristetyynyt 60 SELECTION
- Ohjaamon ikkunoiden PLISE pimennysvekkiverhot
- Asuinosan 650 mm leveä ovi ikkunalla ja hyönteisverkolla sekä roska-astialla
- Kaasupullokotelo 2 x 11 KG kaasupulloille
- Truma kaasusuodatin
- Pimennysverhot ja hyttysverkot
- Sähkörappu
- Astinlaudat ohjaamoon
- Automaattivaihteisto 8-vaihteinen
- Ohjaamon ilmastointi
- Vakionopeudensäädin mukautuva / adaptiivinen
- Radion säätimet ohjauspyörässä
- Ajovaloautomatiikka ja sumuvalot
- Isofix
- Sähkösäätöiset sivuikkunat ja -peilit ohjaamossa
- Takaroiskeläpät
- Traction+ alamäkiavustin
- Auton / korinväriset puskurit
- Continental M+S renkaat
- HUOM - mahdollisuus hankkia vetokoukku - jarrullinen vetomassa 2000 kg (kysy lisää myyjiltämme!)
- Rekisteröity: 4:lle
- Nukkumapaikat: jopa 5:lle
- Pituus: noin 749 cm
- Leveys: noin 230 cm
- Korkeus: noin 295 cm
- Omamassa: 3038 kg
- Kokonaismassa: 3500 kg
- Saa ajaa B-kortilla
- TEHDASLISÄVARUSTEET ADRIA:
- MARKIISI
- MULTIMEDIALAITE ZENEC KOSKETUSVÄRINÄYTÖLLÄ (sis. mm. Peruutuskameran ja navigoinnin)
- TEHDASLISÄVARUSTEET FIAT:
- AUTOMAATTIVAIHTEISTO
- ADAPTIIVINEN / MUKAUTUVA VAKIONOPEUDENSÄÄDIN
- TURVALLISUUSPAKETTI (sis. Hätäjarruavustin jalankulkijan tunnistuksella, Kaistavahti, Liikennemerkkien tunnistusjärjestelmä, Kuljettajan vireystilan valvontajärjestelmä, Älykäs nopeusavustin, Sade- & valoanturit)
- ALUMIINIVANTEET PAKETTI 1 (sis. Alumiinivanteet 16", nahkapäällysteinen monitoimiohjauspyörä & vaihdekepin nuppi, Dekor kojelauta silver)
- HUIPPUVARUSTELTU VALMIINA AJOON!
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 25.3.2026 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 25.3.2026 |
| Kuutiotilavuus | 2184 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 103 kw / 140 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3500 kg |
| Omapaino | 3038 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Herralankatu 34, SEINÄJOKI